Germany | Finland | Saint Petersburg | Drive

Конференції, семінари, Дні поля

День поля «СТРАТЕГІЯ ЗЕРНОВОГО ПОЛЯ ТА РАННІХ ОЛІЙНИХ КУЛЬТУР» 14 червня 2018 р.

14  червня 2018 року в Інституті олійних культур відбувся

ДЕНЬ ПОЛЯ 

«СТРАТЕГІЯ ЗЕРНОВОГО ПОЛЯ ТА РАННІХ ОЛІЙНИХ КУЛЬТУР»

     На заході були присутні представники обласних і районних державних структур, сільгоспвиробники. Вступне слово наголосив представник Департаменту агропромислового розвитку Запорізької обласної державної адміністрації Ясинецький Олександр Володимирович, якій звернув увагу усіх присутніх на необхідність правильного ведення сівозмін, добору якісного насіннєвого матеріалу та дотримання агротехнології виробництва, що стане важливою складовою високих врожаїв.

Шевченко Ігор Аркадійович – директор ІОК НААН, д-р с.-г. наук, д-р техн. наук, проф., член-кор. НААН розповів про особливості погодних умов цього року, які на теперішній час показують відсутність вологи у метровому шарі під ярими культурами и запросив усіх присутніх на демонстраційні полігони

На демонстраційних полігонах було представлено озимий ріпак і озиму гірчицю, озимі та ярі пшениці та ячмені, сорти льону олійного.

Доповідачами були:

Комарова Ірина Борисівна, канд. с.-г. наук, зав. лабораторії селекції гібридів і сортів ріпаку ІОК НААН;

Буділка Ганна Іллівна, зав. лабораторії селекції гірчиці ІОК НААН;

Алєксєєнко Євген Вікторович – провідний науковий співробітник відділу селекції, насінництва пшениці СГІ – НЦНС, м. Одеса, канд. с.-г. наук;

Усова Надія Миколаївна, зав. лабораторії агротехніки зернових культур, ІОК НААН;

Махно Юлія Олександрівна канд. с.-г. наук, зав. лабораторії селекції льону, ІОК НААН.

В дружньому спілкуванні було обговорено питання агротехніки та особливостей кожного з представлених сортів. Сільгоспвиробники висловили вдячність за дійсно правдивий полігон, якій показує адаптивність сортів до жорстких умов посушливого клімату, зацікавились озимими сортами ріпаку та гірчиці, змогли оцінити та підібрати для себе найбільш пристосовані до посушливих умов сорти пшениць та ячменю.