Germany | Finland | Saint Petersburg | Drive

Конференції, семінари, Дні поля

КРУГЛИЙ СТІЛ «Сучасні проблеми адаптивної селекції соняшнику на стійкість до посухи та комплексу основних хвороб» (29 червня 2017 р.)

 

29 червня 2017 р. в Інституті олійних культур за круглим столом відбулася зустріч науковців установи (Шугурова Н. О., зав. Сектор імунітету та захисту рослин; Одинец С. І., наук. співроб.; Кутіщева Н. М., канд. с.-г. наук, зав. Лабораторія селекції міжлінійних гібридів соняшника) та представників відділу досліджень та розвитку Caussade semens ТОВ «КОССАД ВОСТОК» (Байдюк М. І. та  Pierre Castellanet, Франція)
Були розглянуті актуальні питання сучасного стану адаптивної селекції соняшнику до біотичних та абіотичних факторів. За круглим столом пройшло обговорення основних селекційних проблем створення гібридів соняшнику та шляхи їх вирішення.
Байдюк М. І. та Pierre Castellanet ознайомились із результатами фітопатологічної оцінки сучасного селекційного матеріалу соняшнику на інфекційному та демонстраційному полігонах ІОК НААН.
Учасники круглого столу визначили необхідність ведення селекційної роботи в екстремальних погодних умовах. Обговорили шляхи та засоби ведення селекції на посухостійкість соняшнику й визначили можливі напрями наукового співробітництва.