Germany | Finland | Saint Petersburg | Drive

Конференції, семінари, Дні поля

КРУГЛИЙ СТІЛ «Стан та перспективи розвитку селекції і насінництва основних сільськогосподарських культур» (30 червня 2017 р.)

30 червня 2017 року в Інституті олійних культур Національної академії аграрних наук України відбувся круглий стіл на тему «Стан та перспективи розвитку селекції і насінництва основних сільськогосподарських культур».
В роботі круглого столу прийняли участь: представники Запорізької обласної державної адміністрації, фахівці Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, керівники та спеціалісти державних установ, сільськогосподарських підприємств різних форм власності та науковці.
Директор Інституту олійних культур, член-кореспондент  НААН Шевченко Ігор Аркадійович привітав учасників заходу и представив доповідь «Місце Інституту олійних культур НААН у структурі насінництва Запорізької області». Було наголошено що  ІОК НААН створює сорти олійних культур, які є конкурентоздатними, відповідають потребам агровиробників та пристосовані до вирощування в різних агрокліматичних умовах України.
За програмою заходу відбулися доповіді щодо наукових досліджень та огляд демонстраційних ділянок Інституту олійних культур. Учасники круглого столу оглянули ділянки колекційних досліджень малопоширених олійних культур, досліди лабораторії біотехнології, селекційні поля та агротехнічні досліди олійних культур (льону олійного, гірчиці та ріпаку озимих, соняшнику), дослідження на інфекційному фоні лабораторії імунітету та захисту рослин і демонстраційний полігон зернових культур. Під час заходу учасники ознайомились з експонатами виставки наукових досягнень Інституту де відбулася дегустація рослинних олій.
Активну участь в роботі круглого столу прийняв директор Інституту зернових культур Національної академії аграрних наук України, академік НААН Черенков Анатолій Васильович. Він відмітив високий науковий рівень, велику кількість і необхідність для сільського господарства України наукових досліджень Інституту олійних культур.
В огляді наукових дослідів та обговоренні їх результатів також прийняв активну участь Шкурко Микола Пантелійович – генеральний директор ТОВ ПВКФ «Сяйво», голова громадської спілки «Асоціація розвитку льонарства і коноплярства України». Він відмітив необхідність державної підтримки вітчизняної науки та вітчизняного виробника. Наголосив на необхідності збереження та розвитку в державі всього ланцюга створення продукції сільського господарства, починаючи з наукових досліджень та створення сортів. Також на круглому столі виникли дискусії що до обсягів олійних культур у сівозмінах, зокрема соняшнику. Обговорювали питання збереження родючості ґрунтів, необхідності органічних добрив для забезпечення сталого вмісту гумусу.

Фоторепортаж