Germany | Finland | Saint Petersburg | Drive

Конференції, семінари, Дні поля

День поля «Зернові культури у Запорізькому краї» (15 червня 2016 р.)

На базі Інституту олійних культур НААН 15 червня 2016 р. відбувся Всеукраїнський День поля «Зернові культури у Запорізькому краї». Головним питанням заходу було проведення збиральної кампанії 2016 року та демонстрація полігонів озимих і ярих зернових культур селекції установ НААН та льону олійного селекції Інституту олійних культур НААН.

У заході взяли участь представники Запорізької ОДА: директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Ревуцький А.М., заступник директора Департаменту - начальник управління розвитку рослинництва та сільської місцевості Ясинецький О.В., фахівці АПР ОДА та агровиробники різних форм власності Запорізького регіону, науковці, начальники управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій.

Програма Дня поля складалася з двох частин - практичної та пленарної.

На практичній частині учасники заходу ознайомились з демонстраційним полігоном зернових культур, де досліджуються понад 130 сортів пшениці та ячменю. Характеристику сортів зернових культур надавали науковці ІОК НААН, Селекційно-генетичного інституту – Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення і Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН.

Обговорено питання сортової політики, перспективи впровадження наукових розробок у сільськогосподарське виробництво, захист зернових культур від хвороб та шкідників, шляхи підвищення продуктивності сільськогосподарських культур.

Учасники заходу ознайомились зі здобутками запорізьких науковців у сфері селекції льону олійного. На демонстраційному полігоні були представлені нові та широко відомі сорти льону.

У рамках заходу функціонувала виставка наукових розробок Інституту олійних культур та проведено круглий стіл «Льон олійний – наука, виробництво, перспективи співробітництва». Було відмічено, що відповідно до вимог сьогодення Інститутолійних культур створює сорти льону, що є конкурентноздатними, відповідають потребам агровиробників та пристосовані до вирощування в різних агрокліматичних умовах України.