Germany | Finland | Saint Petersburg | Drive

Конференції, семінари, Дні поля

День поля «Олійні культури» (5 серпня 2016 р.)

На базі Інституту олійних культур НААН 5 серпня 2016 р. відбувся Всеукраїнський  День поля «Олійні культури». Головним питанням заходу було розгляд питань сучасної селекції олійних культур та демонстрація полігонів соняшнику та рицини селекції установ НААН.

У заході взяли участь академік - секретар відділення рослинництва НААН Роїк М.В., представники Запорізької ОДА: директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Ревуцький А.М., заступник директора Департаменту - начальник управління розвитку рослинництва та сільської місцевості Ясинецький О.В., керівники і провідні спеціалісти науково-дослідних установ,агровиробники різних форм власності Запорізького регіону, науковці, начальники управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій.

Програма Дня поля складалася з двох частин - практичної та пленарної.

На практичній частині учасники заходу ознайомились зі здобутками запорізьких науковців у сфері селекції соняшника та рицини та демонстраційним полігоном олійних культур, де досліджуються понад 60 нових та широко відомих сортів соняшнику та 8 сортів рицини. Характеристику сортів соняшника надавали науковці ІОК НААН, Селекційно-генетичного інституту – Національного центру насіннєзнавства та сортовивчення і Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН.

У рамках заходу функціонувала виставка інноваційних досягнень Інституту олійних культур. Науковці та представники комерційних підприємств прийняли активну участь в науковому диспуті «Адаптивна селекція олійних культур установ НААН».Було відмічено, що нові сорти є найбільш важливим фактором збільшення прибутковості аграрного виробництва. Основним напрямом селекції є створення сортів олійних культур, стійких до несприятливих умов середовища, збудників хвороб, з підвищенною продуктивністю та якістю отримуваної продукції, адаптованих до умов регіону вирощування.