Germany | Finland | Saint Petersburg | Drive

Засідання науково-методичної комісії ІОК НААН (26 червня 2024 р.)

 

26 червня 2024 р. відбулось засідання науково-методичної комісії ІОК НААН. Було проведено огляд наукових дослідів лабораторії селекції міжлінійних гібридів соняшнику, лабораторії генетики та генетичних ресурсів і сектору імунітету та захисту рослин з виконання тематики наукових досліджень за ПНД НААН.

Члени комісії оглянули дослідні та демонстраційні ділянки соняшнику, а також  дослідні посіви соняшнику на штучному інфекційному фоні.

Керівники завдань наукових досліджень розповіли про стан розвитку рослин відповідно до проходження фенофаз, були представлені адаптивні та пластичні зразки соняшнику. Обговорювались прогноз врожаю гібридів соняшнику та формування цінних господарських ознак під впливом погодних умов, ураженість їх хворобами.  

По системі генетичних ресурсів членам методичної комісії були представлені колекції сафлору, чуфи, рицини, кунжуту, соняшнику. Усі досліди знаходяться у задовільному стані і закладені у відповідності з робочими програмами та планами наукових досліджень у повному обсязі. На стадії цвітіння рослин спостерігається найбільше різноманіття колекційних зразків за морфологічними ознаками.

Методична комісія затвердила представлені результати наукових досліджень у повному обсязі.