Germany | Finland | Saint Petersburg | Drive

Засідання науково-методичної комісії ІОК НААН (12 липня 2023 р.)

 

12 липня 2023 р. відбулось засідання науково-методичної комісії ІОК НААН. Було проведено огляд наукових дослідів відділу агротехнологій та впровадження, відділу генетики та біотехнології, лабораторії селекції міжлінійних гібридів соняшника, лабораторії генетики та генетичних ресурсів, обговорені та розглянуті досліди з виконання проєктів наукових досліджень за ПНД НААН та наукових досліджень  на замовлення виробників за договорами. 

Члени комісії переглянули дослідні та демонстраційні ділянки соняшнику. Оглянули дослідження соняшнику та сівозміни провокаторів вовчку на штучному інфекційному фоні. Керівники завдань розповіли про стан розвитку рослин відповідно до проходження фенофаз, адаптивність та пластичність досліджуваних зразків соняшнику, формування цінних господарських ознак та прогноз врожаю гібридів соняшнику під впливом погодних умов, ураженість їх хворобами.  

Члени комісії оглянули результати роботи відділу агротехнологій та впровадження із застосування мінеральних добрив та регуляторів росту у чотирипільній сівозміні, які дозволять в повній мірі розкрити генетичний потенціал нових гібридів соняшнику, а також результати використання агротехнічних заходів зі зниження інфекційного навантаження вовчка в посівах соняшнику. Оглянуто результати застосування мінеральних добрив та регуляторів росту на рижій двох сортів.

По системі генетичних ресурсів були представлені колекції сафлору, рицини, кунжуту, лялеманції, соняшнику. Усі досліди знаходяться у задовільному стані і закладені у відповідності з робочими програмами та планами наукових досліджень у повному обсязі. На стадії цвітіння рослин спостерігається найбільше різноманіття колекції за морфологічними ознаками. Методичній комісії представили процес опису зразків соняшнику за класифікатором UPOV, фотографування, сканування та програмної обробки фотографій.

Завідувачем відділу генетики та біотехнології представлені практичні результати застосування мутагенного чинника в культурі калусних культур льону олійного. Продемонстровано результати розробки нового способу отримання мутантів та результати добору на солестійкість калусів льону олійного.

Методична комісія затвердила представлені результати наукових досліджень у повному обсязі.