Germany | Finland | Saint Petersburg | Drive

Засідання науково-методичної комісії ІОК НААН (18.07.2022 р.)

 

18 липня 2022 року в ІОК НААН відбулось засідання науково-методичної комісії.

Члени науково-методичної комісії Інституту – Е. Б. АЛІЄВ, К. В. ВЕДМЕДЄВА, О. І. ПОЛЯКОВ, В. М. ЖУРАВЕЛЬ, Н. М. КУТІЩЕВА, І. Б. КОМАРОВА відвідали досліди пізніх олійних культур на полях і у розсаднику з виконання завдань наукових досліджень:

– 17.01.01.15.Ф Формування колекцій олійних культур, виділення та створення джерел і донорів цінних господарських ознак;

– 16.00.00.12.П Удосконалення елементів технології вирощування сучасних гібридів соняшнику в умовах Південного Степу України;

– 16.00.00.13.П Встановлення селекційної цінності інбредних ліній, виділення генетичних джерел та створення високопродуктивних гібридів соняшнику з комплексною стійкістю до стресових факторів навколишнього середовища.

Оглянуті досліди в основному представлені соняшником.  По системі генетичних ресурсів були представлені колекції сафлору, рицини, кунжуту та інших малопоширених олійних і ефіроолійних культур. Усі досліди знаходяться у задовільному стані і закладені у відповідності з робочими програмами та планами у повному обсязі. Більшість рослин соняшнику квітнуть, але зазнають нестачу вологи у ґрунті. Умови цього року на полях ІОК НААН досить посушливі, що напевно вплине на врожайність. Однак досліди доглянуті, вчасно відбуваються усі спостереження та вимірювання. Піврічні звіти з проведення НДР представлені координаторам відповідних програм у Інститут рослинництва ім. В. Я.Юрьєва.

Представлені польові дослідження схвалені на засіданні науково-методичної комісії Інституту олійних культур Національної академії аграрних наук України.